Zarządzanie Magazynem

Magazyn Online to system mobilny, który umożliwia skuteczne zarządzanie magazynem przy znacznym ograniczeniu kosztów jego funkcjonowania.

Przy pomocy systemu i kolektora danych magazynier może np. przyjąć lub wydać towar, przesunąć jego miejsce składowania, a nawet przeprowadzić inwentaryzację. Narzędzie pozwala skutecznie zorganizować, usystematyzować i rozliczyć pracę magazynierów, co znacznie wpływa na efektywność ich działania i redukcje kosztów.

Magazyn Online obsługuje kody kreskowe dzięki czemu magazynier może znacznie szybciej rejestrować dane z dowolnego miejsca przy minimalizacji kosztownych pomyłek. System stanowi doskonałe uzupełnienie możliwości modułu Handlowo-Magazynowego, przez co przedsiębiorstwo może kompleksowo zarządzać procesami magazynowymi.

Korzyści systemu Magazyn Online:

  • Skrócenie czasu wykonania procesu dostawy oraz szybki zwrot z inwestycji dzięki wzrostowi efektywności pracy
  • Dodatkowa kontrola operacji poprzez odczyt kodów kreskowych towarów
  • Eliminacja kosztownych błędów przy wydaniach oraz przyjęciach towarów, a tym samym dostarczenie informacji o błędach na wczesnych etapach obsługi klienta
  • Nadzór nad realizacją dokumentów przez poszczególnych pracowników i późniejszą możliwość ewidencji procesów
  • Sprawna obsługa inwentaryzacji z wykorzystaniem czytnika kodów, co skutkuje kilkukrotnym skróceniem czasu inwentaryzacji
Zarządzanie magazynem, systemy wms

Skuteczny system zarządzania magazynem jest kluczowym elementem każdego przedsiębiorstwa, które zajmuje się szeroko pojętą logistyką magazynową. Każdy system magazynowy ma na celu zapewnienie bezpiecznego, szybkiego i prawidłowego dostarczenia towarów do kontrahentów. Dlatego też profesjonalny system do zarządzania magazynem musi być niezawodny, prosty w obsłudze i co ważne, powinien pasować do różnych potrzeb i możliwości budżetowych przedsiębiorstw. Taki właśnie jest zaawansowany moduł WMS (Warehouse Management System) oferowany przez Ekspert Systemy Informatyczne.

Dostępny system WMS wspiera przedsiębiorstwo w skutecznym zarządzaniu magazynem poprzez zwiększenie wydajności pracy magazynu i poprawę jakości świadczonych usług. Głównym zadaniem systemu jest organizacja, zarządzanie i śledzenie pracy magazynierów. Przedsiębiorstwo może więc zautomatyzować wiele procesów magazynowych i zaoszczędzić dużo cennego czasu, wykorzystując go do poprawy efektywności i jakości w innych działach swojej firmy.

Rodzaje integracji

Ekspert WMS posiada wbudowane narzędzia Web Service dzięki czemu może swobodnie integrować się z różnymi systemami ERP. Moduł może więc być używany jako rozszerzenie do posiadanych już systemów i działać jako niezależne narzędzie do zarządzania magazynem.

Dla firm korzystających z systemu Streamsoft Verto stworzyliśmy Ekspert WMS napisany na platformie NEXT. Dzięki temu Ekspert WMS jest zintegrowany z pozostałymi modułami Verto i tworzy kompletny system ERP. Wszystkie procesy biznesowe w firmie handlowo-produkcyjnej są zamknięte i zintegrowane ze sobą w obrębie jednego systemu, co ujednolica wszelkie bazy danych.

Korzyści systemu WMS
  • Skuteczna organizacja pracy, która jednocześnie zwiększa wydajność pracowników
  • Niższe koszty składowania oraz koszty wynikające z pomyłek i błędów
  • Możliwość maksymalnego zagospodarowania powierzchni magazynowej
  • Poprawa jakości obsługi klientów dzięki eliminacji błędów i szybszej realizacji zamówień
  • Możliwość wykorzystania nowoczesnych urządzeń wspomagających pracę jak: terminale, drukarki kodów kreskowych itp.
Zarządzanie przestrzenią magazynową

Badanie przeprowadzone przez Forrester Reseach pokazują, że prawie 27% magazynów nie wykorzystuje skutecznie swojej przestrzeni co wiąże się z nakładami czasowymi i finansowymi. Nasz system WMS pozwala na optymalne zagospodarowanie magazynów, w których istotne jest efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i sprawne przeprowadzanie operacji logistycznych.

Lokalizacja towaru

Częstym problemem magazynierów jest długi czas zlokalizowania odpowiedniego towaru. Profesjonalny system WMS kładzie temu kres i pozwala na dokładne zdefiniowanie wielopoziomowej struktury miejsc składowania np. hala, strefa, alejka, kolumna, poziom, miejsce. Konsekwencją tego jest szybka identyfikacja miejsca składowanego towaru w jednostkach ładunkowych typu paleta lub na półkach w specjalistycznych regałach. Pracownik magazynu ma pełną wiedzę o lokalizacji asortymentu towarowego, a nawet o numerze serii i terminie ważności. To zdecydowanie przyspiesza cały proces związany z dystrybucją towaru.

Skuteczna praca pracowników magazynowych

Moduł WMS umożliwia szybką komplementację wysyłki na podstawie zdefiniowanych tras lub wybranych dokumentów. Daje to pełną kontrolę nad efektywnym zarządzaniem pracownikami. System rejestruje dokładny czas poszczególnych operacji wykonywanych przez magazyniera. Przypisuje również pracowników do poszczególnych etapów dostawy i wysyłki (weryfikacja i rozkładanie), a nawet do wskazanych stref magazynu, pozwalając tym samym na optymalizację czasu pracy.

Identyfikacja towarów na półkach

Oferowany przez Ekspert Systemy Informatyczne moduł WMS umożliwia odzwierciedlenie hierarchicznej struktury magazynu z dowolną ilością poziomów hierarchii. Artykuły skojarzone z ich nośnikami magazynowymi mogą być łatwo identyfikowane z dokładnością do partii towarów, dat produkcji, dat ważności, numerów seryjnych itp.

Kompatybilność z urządzeniami przenośnymi

Moduł WMS oferowany jest również jako aplikacja na wiele typów drukarek kodów kreskowych wykorzystywanych do wydruku oznaczeń gniazd magazynowych, nośników artykułów, czy też etykiet logistycznych z pełną obsługą EAN UCC. Wszystkie operacje magazynowe mogą być wykonywane przy pomocy przenośnych terminali ze skanerami kodów kreskowych, na terminalach wózkowych lub stacjonarnych komputerach.

Oferta szyta na miarę

Poznaj firmę i zapoznaj się z pełną ofertą usług i produktów

Zobacz pełną ofertę

Copyright © Ekspert. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: Virtual People

X